English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ١٩ آذر ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید روسای اورژانس پیش بیمارستانی آذربایجان شرقی و غربی از پایانه مرزی تمرچین

به گزارش روابط عمومی اورژانس استان، همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی(ع) و حضور زائرین در پایانه مرزی تمرچین، دکتر جعفری روحی رییس اورژانس آذربایجان شرقی به همراه دکتر رضازاده رییس اورژانس آدربایجان غربی و دبیر کمیته بهداشت و درمان اربعین با حضور در پایانه مرزی تمرچین از امکانات و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی به ویژه حوزه اورژانس پیش بیمارستانی بازدید و از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی اورژانس به زائرین و کم و کیف ارائه خدمات درمانی به آنان قرار گرفتند.

دکتر جعفری روحی رییس اورژانس کلان منطقه دو قطب شمالغرب با ابراز رضایت از عملکرد اورژانس استان در ارائه خدمات به زائرین اظهار کرد: اورژانس آذربایجان غربی به همراه دانشکده های معین پوشش امدادی و درمانی مناسبی برای ارائه خدمات هر چه بهتر به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) داشته است.

رییس اورژانس آذربایجان‌شرقی طی این بازدید با کارکنان مستقر در پایانه و محورهای منتهی به مرز تمرچین گفت و گو کرده و از حضور آنان در در خدمت رسانی به زائرین تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه این بازدید دکتر رضازاده رییس اورژانس آذربایجان غربی با اعلام اینکه اورژانس استان از ابتدای آغاز عملیات اربعین، ۹۵۷ ماموریت در این حوزه انجام داده است افزود: از این تعداد، ۳۴ مورد منجر به اعزام به مراکز درمانی جهت دریافت اقدامات تخصصی شده و تعداد ۹۲۳مورد از خدمات درمانی سرپایی و پیش بیمارستانی اورژانس بهره مند شده اند.

دبیر کمیته بهداشت و درمان اربعین تصریح کرد: تنها یک مورد از این آمار مربوط به حوادث ترافیکی بود که با حضور بموقع اورژانس ۱۱۵، ۳ مصدوم این حادثه به بیمارستان منتقل و بعد از دریافت خدمات درمانی ترخیص شده اند.

گفتنی است اورژانس آذربایجان غربی به همراه اورژانس دانشکده های خوی، مراغه، سراب و خلخال از ۲۷ مرداد ماه عملیات پوشش امدادی و درمانی زائرین اربعین را در سراسر استان بر عهده دارد.
١٩:٢١ - 1402/06/12    /    شماره : ٥٦٠٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٠خروج